Pozor! Od 20. 11. 2020 bude provoz salónu až do odvolání ukončen.

Vhodnost mikropigmentaceDolce Diva - salón krásy Praha

Mikropigmentace je činnost, která porušuje integritu lidské kůže, proniká do pokožky, může způsobit lehké krvácení a přímo do organizmu vpravuje cizorodé látky (barviva), které v určitých případech mohou způsobit i vážnější komplikace.

Mikropigmentaci lze provést pouze na absolutně zdravou pokožku bez jakýchkoliv chorobných příznaků.

Pro koho je mikropigmentace vhodná

  • bez věkového omezení
  • pro alergiky (používaný pigment je hypo-alergenní)
  • pro ženy, které podstoupily neprofesionální aplikaci permanentního make-upu
  • pro diabetiky s lehkým stupněm
  • pro časově vytížené ženy
  • po domluvě s lékařem aplikace v těhotenství

Pokud jste alergická například na líčidla a kosmetické přípravky, můžete být také bez obav, jelikož alergické reakce nebyly dokázány. Při zákroku se používá barvivo, které je naprosto přírodní a hypoalergénni.

« zpět na informace o mikropigmentaci

Kdy není mikropigmentace vhodná

Cukrovka – Diabetes mellitus

Obecně jej můžeme charakterizovat tak, že jde o zvýšenou koncentraci glukózy v krvi a ztráty cukru do moči. Vzhledem k vysoké koncentraci cukru v krvi probíhá hojení pokožky déle a mikropigmentace může způsobit nehojící se plísňová nebo hnisavá onemocnění. Pokud je tedy člověk těžkým diabetikem, mikropigmentace se nedoporučuje a je zbytečným rizikem.

Infekční onemocnění

Mikropigmentace se nesmí provádět u osob trpících jakoukoliv infekční nemocí – virová hepatitída, AIDS, onemocněním dýchacího traktu, různými virózami ale i banální rýmou.

Alergie

Pokud je klient těžkým alergikem, trpící na exémy či nesnášenlivostí různých kovů, které při styku z pokožkou mohou způsobovat potíže, není možné mikropigmentaci provést z důvodu špatného hojení inkriminovaného místa.

Kožní onemocnění

Pokud klient trpí jakoukoliv kožní nemocí (psoriáza, plísňové onemocnění aj.) není možné zákrok provést.

Opary

Ppokud klientka trpí na opary a má zájem o mikropigmentaci rtů, je třeba ji upozornit, že pravděpodobnost výskytu oparu po PM je poměrně velká.Proto doporučujeme  před zákrokem  užívat napr. HERPESIN apod.

Těhotenství

Těhotenství, šestinedělí či v době kojení je třeba od tohoto upustit a počkat si na dobu alespoň 3 měsíce po ukončení kojení. Představuje jak fyzickou tak psychickou zátěž a v této době obojí není vhodné.Samozřejmě po domluvě s lékařem  je i v těhotenství možné  tento zákrok vykonat.

Osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek

Každý člověk by k mikropigmentaci měl přistupovat zodpovědně a alkohol či jiné drogy mohou způsobit zvýšenou krvácivost.

Nemoci krve

Klienti s poruchami srážlivosti krve, či jinými nemocemi krve nemohou mikropigmentaci podstoupit

Osoby psychicky labilní

Mikropigmentace je částečně bolestivou záležitostí a je třeba zvážit, zvláště u osob citlivých na bolest, míru rizika. Dále osoby s jakoukoliv psychickou zátěží, či onemocněním, by si měli zákrok dobře rozmyslet.

Dárci krve

Pokud jste dobrovolným dárcem krve, je třeba počítat s tím, že 1 rok po mikropigmentaci , piercingu, endoskopii či laparoskopické operaci je darování krve zakázáno.